Az elmúlt években a tartalomkezelő (CMS) rendszerek előtérbe kerültek a web fejlesztés területén. A legismertebbek a Wordpress, Joomla és Drupal rendszerek. Mindegyiknek megvan az előnye és a hátránya is. Egy biztos, az elmúlt két évben a népszerűségben és a hozzáírt alkalmazások tekintetében is a WordPress tört előre.
Egyre több ügyfelünk igényli meglévő statikus oldala átalakítását valamelyik tartalomkezelő rendszerre, mivel így programozási ismeretek nélkül is könnyen át tudják szerkeszteni weboldalaik tartalmát. Mindegyik rendszerhez le lehet tölteni több ezer ingyenes előre megírt alkalmazást, és mindhárom rendszer nyílt forráskódú, azaz bármikor átírható, tetszőleges programozható.
Tartalomkezelő nélkül az ügyfél rá van utalva a programozóra vagy egy fejlesztő cégre, ahhoz hogy átírja, bővítse honlapja tartalmát. Nem csoda, hogy a cégek sorra térnek át ilyen rendszerekre ahelyett, hogy havonta fizetnének egy programozónak, vagy cégnek.
A tartalomkezelő rendszerek teljesen flexibilisek, mindent meglehet velük csinálni és jeleníteni, nincs kötött struktúrájuk. Egy CMS rendszerre akár több design-t is fel lehet építeni, amelyek admin felületről rugalmasan változtathatóak. Mindegyik rendszer rendelkezik saját admin felülettel, amin keresztül nyomon követhetjük és kezelhetjük a tartalmakat.
Wordpress.org